idea   regulamin
Szukaj sprzętu:  
 
Wszystkie
Korpusy
Obiektywy
Lampy błyskowe i akcesoria
Windery i baterry packi
Konwertery
Filtry
Mieszki i pierścienie redukcyjne
Statywy
Pozostałe
Wszystko do makrofotografii

 
Artykuły
Dokumentacje techniczne
Ciekawe linki

 
 Artykuły i felietony tematyczne
W dziale tym umieszczone zostały wszystkie artykuły, porady jakie napisaliśmy na temat sprzętu fotograficznego i techniki fotograficznej .
Liczba znalezionych pozycji: 4.
Asahi Pentax Super A, lider lat 80-tych
       Super A to z pewnością jedna z najbardziej udanych lustrzanek analogowych Pentaxa. Produkowany niespełna trzy lata aparat szybko stał się rozpoznawalny w środowiskach pasjonatów fotografii, zarówno tych amatorskich jak i bardziej profesjonalnych. Stworzony został w czasach, gdy nowe technologie pozwoliły na masową produkcję tanich aparatów z tworzywa sztucznego. Jest ewenementem w swojej klasie, wystarczy go porównać z A3, który mimo, iż technicznie nie jest najgorszy, był chyba początkiem drogi ku upadkowi firmy.
Ilość opinii użytkowników: 2x2
Canona AE-1, Aparat który mnie zaskoczył
       Na początku muszę zaznaczyć, iż aparat mam pierwszy raz w rękach i sięgnąłem po niego tylko i wyłącznie w celu przetestowania i przy okazji zrobienia jednej rolki filmu.
Ilość opinii użytkowników: 3x3
Historia Pentaxa, firmy od której dla mnie wszystko się zaczęło.
Firma Pentax wprowadziła na rynek w 1975 roku trzy modele korpusów, które miały zrewolucjonizować rynek fotograficzny. Modele te nie tylko rozpoczynały nową serię korpusów K, ale i wprowadziły zupełnie nowe standardy. Najważniejszym z nich i docenianym do tej pory przez wszystkich miłośników Pentaxa i nie tylko, jest wprowadzone wówczas bagnetowe mocowanie obiektywów.
Ilość opinii użytkowników: 0x0
Pentax ME, aparat podstawowy
       Pentax Me, aktualnie chyba najczęściej spotykany aparat Asachi, dostać go można bez problemu i niemalże od ręki, na giełdach, bazarach, w komisach i oczywiście na aukcjach internetowych. Jest chyba najliczniej reprezentowany, spośród wszystkich modeli Pentaxa.
Ilość opinii użytkowników: 0x0
© KJO Korzystanie ze strony oznacza ackeptację regulaminu. wstecz góra