idea   regulamin
Szukaj sprzętu:  
 
Wszystkie
Korpusy
Obiektywy
Lampy błyskowe i akcesoria
Windery i baterry packi
Konwertery
Filtry
Mieszki i pierścienie redukcyjne
Statywy
Pozostałe
Wszystko do makrofotografii

 
Artykuły
Dokumentacje techniczne
Ciekawe linki

 
 Fotoklasyka.pl - Serwis poświęcony fotografii klasycznej
M i s j a

        Fotografia klasyczna jest pojęciem niezwykle szerokim i trudnym do określenia. Pierwsza myśl jak przychodzi do głowy to oczywiście skojarzenie z fotografią analogową, ale gdybyśmy pytanie to zadali w latach osiemdziesiątych XX wieku, każdy termin ten skojarzyłby z fotografią czarno białą, kiedy to barwne odbitki i coraz to nowsze rozwiązania zajmowały miejsce aparatów mechanicznych i czarno białych zdjęć. Szukając opisu, który stałby się ponadczasowy dochodzimy do wniosku, iż nie chodzi wcale o rodzaj sprzętu, technikę wykonania, ale o specyficzne podejście do zagadnienia fotografii. Gdyż klasyka to pasja, a nie wyuczone schematy; fascynacja a nie kolorowe katalogi producentów sprzętu. Aktualnie, gdy technika cyfrowa na dobre opanowała już rynek, podejściem klasycznym jest szukanie w fotografii czegoś więcej niż tylko szybkiego i masowego zdjęcia, które z racji ograniczenia kosztów robi się wszędzie i bez ograniczeń. Bardzo często nie przykładając się do przemyślenia kompozycji, kadru..., zapominając, iż dobra fotografia to olbrzymi wkład pracy i poświęcony czas. Podchodząc do fotografii czysto losowo naprawdę nie zrobimy nic dobrego, gdyż nawet jedno dobre zdjęcie szybko zasłonięte zostanie przez masę kiczu.

        Nie możemy jednak zapomnieć, iż zawsze warto eksperymentować, a sprzęt i nowoczesne rozwiązania technologiczne to nie snobizm tylko warsztat pracy, który trzeba dobrze poznać i umieć perfekcyjnie się w nim poruszać. Przecież oczywistym jest, iż dostęp do jest dla wszystkich jednakowo nieograniczony, a różnorodność fotografii wynika tylko i wyłącznie z indywidualność i szerokiego wachlarza zainteresowań fotografa. Dlatego na łamach fotoklasyka.pl nie chcemy uczyć ani promować, chcemy dać dostęp do szerokiej informacji, odpowiadać na pytania, rozwiewać wątpliwości oraz doradzać kierując się naszym dotychczasowym doświadczeniem i wieloletnim czynnym zainteresowaniem sprzętem fotograficznym.

        Reasumując chcemy powiedzieć, iż FotoKlasyka to pasja z pogranicza sztuki i techniki, dlatego podejmujemy się misji promowania tego wspaniałego hobby. Strona www.fotoklasyka.pl jest w pełni darmowa i nie ma charakteru komercyjnego, pragniemy ją rozwijać, zamieszczać nowe informacje i opinie. Nie chcemy ograniczać się do renomowanych marek, chcemy jednakowo poważnie podchodzić do każdej marki nawet tej z dolnej półki. Mamy nadzieje na to, iż każdy odwiedzający znajdzie coś interesującego i zachęcony wszechstronnością informacji sam podzieli się z nami swoimi uwagami, spostrzeżeniami i sugestiami tak by za każdym razem odwiedzając stronę można było odkryć coś nowego.
O   a u t o r a c h

Janek Owczarek
Student elektroniki Politechniki Wrocławskiej

Karol Owczarek
Absolwent Politechniki Poznańskiej

© KJO Korzystanie ze strony oznacza ackeptację regulaminu. wstecz góra